Již vyšlá díla

* Vyšlá knižní díla jsou řazena pod sebou.

Eleonora ze Schwarzenbergu: Skutečná upíří princezna

Stále k dostání ve vašich knihkupectvích, nebo možno objednat on-line zde:

www.albatrosmedia.cz/?p=searching&search=Kanakaredes+Victoria&searchBy=title&dir=desc

 

  • Pravda o Eleonoře Amálii ze Schwarzenbergu
  • Že kdyby Bram Stoker byl lépe obeznámen se skutečným děním v okolí Českého Krumlova, namísto Draculy by již více než před stoletím vznikla na místo něj kniha právě o této kněžně, je nesporné. Autorka Victoria Kanakaredes tak tak učinila za tohoto autora dnes. Za vznikem knihy stál dlouhý čas pátrání po skutečnostech. Celé dílo tak vychází z dochovaných výpovědí a záznamů nejen samotných Krumlovských občanů, ale také od rychtáře Dolanského, osobního lékaře Franze von Gerstocka, osobního lékaře císaře Karla VI., a také jeho dcery, císařovny Marie Terezie, Gerharda von Swietna, hraběnky Černínové, a mnoha dalších, jenž také v knize o této skutečné upíří princezně vystupují.
  • Velmi opatrně byl také díky nim sfouknut prach o mnoha téměř zapomenutých skutečnostech. Jako kupříkladu o pobytu jistého mladíka ve zdech zámku v Českém Krumlově, jenž vystupoval jako syn zámeckého správce, a jehož podoba byla až příliš blízká vévodovi Savojskému, Marcu Basiliu d´Acaia. Ten prchl ze Savojska poté, co v celé oblasti doslova vypukla upíří hysterie, která vyústila v pozvání vojsk Sicilského krále na území Savojska samotnými jeho obyvateli. Stejně jako poměrně časté a dlouhé návštěvy vyslance Francouzského krále, Ludvíka XIV., který s kněžnou udržoval blízký vztah, a jehož podobu lze nalézt nejen na dvou zámcích v jižní a západní Francii, ale lišící se datem téměř o sto let. Přestože na nich mají být vyobrazeny dvě různé osoby dle jmen rodu, podoba je nepopiratelná. Navíc se oba muži mnohem později objevují v historii ještě mnohem později, a to během další z mnoha tzv. "Upířích horeček" v New Orleans. 
  • Nesporná fakta v životě kněžny, jakými je porod syna v tehdy neslýchaných dvaačtyřiceti letech poté, co několik týdnů užívala mléko vlčic držených na zámku, její půvab, vzdělanost, zájem o magii, neustálé následování celými smečkami vlků, kdykoli pobývala na zámku v Českém Krumlově, či při jejích odjezdech z něj, tak také zmizení mnoha osob, nevysvětlená napadení prostých občanů, až po skutečnosti mnohem podivnější. Těmi především byla samotnou císařovnou nařízená pitva zesnulé kněžny, která v té době byla něčím neslýchaným u prostého lidu, natož osoby takového to postavení, za níž čtyři přítomní lékaři obdrželi neuvěřitelný milion Zlatých. Pozměněná záveť až po smrti kněžny, v níž žádá, aby nebyla pohřbena v rodinné hrobce Schwarzenbergů ve Vídni, ale převezena ještě téhož dne zpět do Krumlova a zde pohřbena v kostele sv. Víta. Až neslýchaně rychle zdolaná cesta pohřebního kočáru z Vídně do Krumlova, unáhlený pohřeb a kamenná deska zesnulé druhé nejmocnější ženy říše, již "zdobí" pouze lebka se zkříženými hnáty, a nápisem: "Zde leží Eleonora, ubohá hříšnice. Modlete se za ni."
  • Dynastie boha Slunce

Strhující historický bestseller. 

Dynastie boha Slunce vás přenese do jednoho z nejvyhrocenějších období starověkého světa, abyste spolu s ní mohli prožít bouři zdrcujícího chaosu svírající Egypt ve svém náručí, ze které nakonec spolu s odvěkým řádem Ma´at, povstala také nejznámější a nejmocnější dynastie. Neboť právě v těch těžkých časech zahalených dusivým napětím a prachem zmaru a nejistoty se rodí XVIII. dynastie, za jejíž vlády země na Nilu dosáhne svého největšího rozmachu.

 

Průvodce světem záhad, duchovna a magie  

( Literatura faktu, duchovno, ezoterika, magie )

Anotace a hodnocení díla zde, na tomto linku CBDB.cz

 

Ve stínu slunce 

( Literatura faktu, historický román, drama ) 

Anotace a hodnocení díla zde, na tomto linku - CBDB.cz